Már 22 éve eltávozott közülünk Gácsi Mihály zalaegerszegi festő és grafikus. Világvége-víziói, országromlás-víziói ijesztőek, de egyre inkább valóságosak lesznek. Álljunk meg egy pillanatra előtte, vegyük le a kalapot, és nézzük meg képeit: ha nem vigyázunk, ilyen lesz a jövőnk.
Szabadiskolában tanult. 1949-1952: Magyar Képzőművészeti Főiskola, mesterei: Domanovszky Endre, Hincz Gyula, Koffán Károly. 1973: a Szolnok megyei Tanács művészeti díja; 1974: a Szakszervezetek Békés megyei Tanácsának különdíja; Munkácsy-díj; 1975: Nyári Tárlat, fődíj, Szeged; Képzőművészeti Találkozó, Subotica, különdíj; 1976: Alföldi Tárlat, Munkácsy-érem; Dél-alföldi Tárlat, Szentes Város Tanácsa Koszta-érme; Nemzetközi Fametszet Biennálé, Banská Bystrica (CSZ), III. díj. 1956-tól 1974-ig a szolnoki, 1974 és 1976 között a hódmezővásárhelyi művésztelepen, 1976-tól haláláig Zalaegerszegen élt és dolgozott.
Szatirikus, tragikomikus hangvételű fa- és linómetszeteket, rézkarcokat alkotott. A 70-es évek közepétől érdeklődése ismét a festészet felé fordult. Tájakat, csendéleteket festett.
Mesterei: Domanovszky Endre, Hincz Gyula, Koffán Károly.
(Forrás: www.tankonyvtar.hu)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése